NYHETER

2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017   2018   2023

Dec 27

Sandra & Golden Dream vinnare av ÅRETS LYDNADSUNGDOM 2007, SHU

Dec 16

Golden Dream 1:a KM lydnadsklass elit, Norrköping BK

Dec 15

Golden Dream 1:a pris, 2:a plac. jaktklass tikar, SKK Älvsjö

Dec 01

Golden Dream 1:a pris, 312 (SM)-poäng lydnadsklass elit, SBK Finspång

Nov 25

Dreamweaver 2:a plac. valpklass II tikar, SSRK Umeå

Nov 11

Dreamline 3:e plac. med HP valpklass II tikar, ÖKK Mjölby

Nov 11

Dreamreader 5:e plac. valpklass II tikar, ÖKK Mjölby

Nov 11

Dreamcatcher 2:a plac. valpklass II hanar, ÖKK Mjölby

Nov 11

Dreammaker 4:e plac. valpklass II tikar, SSRK Grängesberg

Nov 10

Golden Dream 1:a pris, 269 poäng lydnadsklass elit, SBK Söderköping

Nov 02

Between Two Fires 1:a pris, 1:a plac. med CK jaktklass tikar, SKK Växjö

Nov 02

Sir Bors 1:a pris och 5:e plac. unghundsklass hanar, SKK Växjö

Okt 27

Dreamline BEST IN SHOW-3 valpklass II, Eskilstuna inoff.

Okt 27

Dreamhunter BIM-valp, Eskilstuna inoff.

Okt 27

Dreammaker 4:e plac. puppy III, GRK Sala

Okt 21

Dreamline 2:a plac. med HP valpklass tikar, Nyköping inoff.

Okt 06

Golden Dream 1:a pris nybörjarklass jaktprov, LRK Östergötland

Sept 29

Golden Dream 1:a pris, 304 (SM)-poäng lydnadsklass elit, SBK Vadstena

Sept 26

Heaven's On Fire godkänd anlagsklass viltspår, SVTK Östergötland

Sept 22

Golden Dream 1:a pris, 270 poäng lydnadsklass elit, SBK Mjölby

Sept 16

Golden Dream BIR och BIG-2, Norrköping inoff.

Sept 16

Dreamline BEST IN SHOW-2 valpklass I, Norrköping inoff.

Sept 16

Dreamreader 2:a plac. med HP valpklass I tikar, Norrköping inoff.

Sept 16

Dreamcatcher 2:a plac. med HP valpklass I hanar, Norrköping inoff.

Sept 16

Dreammaker 2:a plac. valpklass I, SSRK Dingtuna

Sept 15

Golden Dream ÖSTGÖTAMÄSTARE LYDNAD 2007, Ödeshög KK

Sept 15

Dreammaker 2:a plac. med HP puppy II tikar, GRK Farsta Gård

Sept 09

Golden Dream HP, 5:e bästa tik, GRK Linköping

Sept 09

Rohan HP, 4:e bästa hane, GRK Linköping

Sept 09

Sir Bors HP, 5:e bästa hane, GRK Linköping

Sept 09

Dreammaker BEST IN SHOW valpklass, GRK Linköping

Sept 09

Dreamline HP, 4:e bästa tikvalp, GRK Linköping

Sept 09

Dreamreader HP valpklass tikar, GRK Linköping

Sept 09

Dreamcatcher HP, 5:e bästa hanvalp, GRK Linköping

Sept 01

Golden Dream 1:a pris, 290 (SM)-poäng lydnadsklass elit, SBK Valdemarsvik

Aug 19

Dreammaker BEST IN SHOW valpar 4-12 månader, Nedansiljan inoff.

Aug 19

Sir Bors 1:a pris, 3:e plac. med HP unghundsklass hanar, SKK Nyköping

Aug 18

Rohan 1:a pris och 3:e plac. juniorklass hanar, SKK Norrköping

Aug 12

Between Two Fires 1:a pris, 1:a plac. med CK jaktklass tikar, SKK Askersund

Aug 12

Rohan 1:a pris och 2:a plac. juniorklass hanar, SKK Askersund

Aug 11

Golden Dream 1:a pris, 284.5 poäng lydnadsklass elit, SBK Finspång

Aug 09

Sir Bors SVENSK VILTSPÅRSCHAMPION

Aug 05

Dreammaker BIR-valp och BIG-valp, Köping  inoff.

Aug 05

Dreamline 2:a plac. med HP valpklass I tikar, Södertälje inoff.

Aug 05

Dreamreader 3:e plac. med HP valpklass I tikar, Södertälje inoff.

Aug 05

Dreamhunter 1:a plac. med HP valpklass I hanar, BIM, Södertälje inoff.

Aug 05

Dreamcatcher 2:a plac. med HP valpklass I hanar, Södertälje inoff.

Juli 29

Sir Bors 1:a pris öppenklass viltspår, samt VP för dagens bästa golden, SSRK Vånga

Juli 25

Golden Daze godkänd anlagsklass viltspår, SSRK Östra

Juli 20

Sir Bors 1:a pris öppenklass viltspår, SVSHK Ringarum

Juli 11

Golden Dream SVENSK LYDNADSCHAMPION, SBK Motala

Juni 09

Golden Daze 1:a pris öppenklass tikar, SKK Norrköping

Juni 09

Princess Guinevere 1:a pris, 4:e plac. med HP juniorklass tikar, SKK Norrköping

Juni 09

Rohan 1:a pris och 3:e plac. juniorklass hanar, SKK Norrköping

Juni 09

Sir Bors 1:a pris juniorklass hanar, SKK Norrköping

Maj 26

Sir Tristan 1:a plac. med HP vuxenklass, bästa hane, BIR, Karlskoga inoff.

Maj 06

Rivendell BIR och BIG-3, Hultsfred inoff.

Maj 01

Rohan 2:a plac. med HP vuxenklass hanar, Söderköping

April 28

Rohan 1:a plac. med HP juniorklass och 2:a bästa hane Ödeshög inoff.

April 21

Sir Bors godkänd anlagsklass viltspår, SVSHK Ringarum

April 14

Princess Guinevere BIM, Kisa inoff.

April 01

Princess Guinevere BIR och BIG-2, Eskilstuna inoff.

Mars 25

Wintergold's Eldkorn BEST IN SHOW veteranklass fr. 10 år, Katrineholm inoff.

Mars 24

Wintergold's Eldkorn BIM-veteran, Åtvidaberg inoff.

Mars 24

Princess Guinevere BIM, Åtvidaberg inoff.

Mars 24

Rohan 1:a plac. med HP juniorklass och 2:a bästa hane, Åtvidaberg inoff.

Feb 11

Between Two Fires 1:a pris och 2:a plac. jaktklass tikar, SSRK Mjölby

Feb 11

Princess Guinevere 1:a pris och 3:e plac. juniorklass tikar, SSRK Mjölby

Feb 11

Sir Lancelot 1:a pris och 5:e plac. juniorklass hanar, SSRK Mjölby

Feb 11

Weathertop 4:e plac. valpklass II tikar, SSRK Mjölby

Feb 11

Rohan 3:e plac. valpklass II hanar, SSRK Mjölby

Jan 28

Between Two Fires 1:a pris och 1:a plac. jaktklass tikar, SSRK Strömsholm

Jan 14

Wintergold's Eldkorn 1:a plac. med HP specialveteran tikar, GRK Linköping

Jan 14

Between Two Fires 1:a plac. med HP jaktklass tikar, GRK Linköping

Jan 14

Golden Dream 4:e plac. maiden tikar, GRK Linköping

Jan 14

Princess Guinevere 3:a plac. puppy II tikar, GRK Linköping

Jan 14

Rohan 4:e plac. med HP puppy II, 5:e bästa hanvalp, GRK Linköping

Jan 14

King Arthur 5:e plac. med HP puppy II hanar, GRK Linköping